Cerpadlo_20090903_0031 DSC_0287e DSC_0444 DSC_2506t DSC_2824e IMAG0356 p1080630f p1080640f p1170315f


Výroba čerpadel

DC Pumps, s.r.o. je inženýrskou společností, která si neklade za cíl rozvíjet vlastní výrobní základnu, rozvíjet řady tzv. spotřebních čerpadel, jinými slovy chovat se jako zavedený výrobce s obchodní sítí. Zaměřujeme se na čerpadla v podstatě jedinečná svými parametry popř. určením, stavěná na míru požadavků zákazníka.

Na základě nashromážděných zkušeností je v našich silách v podstatě postavit jakékoliv vertikální nebo horizontální kondenzátní čerpadlo, jednostupňové nebo dvouvtokové spirální čerpadlo včetně barelového provedení, (jenž je otáčkově limitované pouze fyzikálními možnostmi použitých materiálů) s uložením rotoru na valivých, kluzných popř. magnetických ložiscích, poháněné elektromotory, spalovacími motory, parními popř. vodními turbínami.

Oběhová čerpadla SHH jsme připraveni dodat do teploty čerpaného média +350°C v širokém pásmu hydraulických parametrů, máme aplikace mechanických ucpávek i uložení rotorů zachycující extrémní axiální zatížení i způsoby řešení tlakových obálek v souladu s PED-97/23.

V našich konstrukcích je maximálně uplatňována zásada bezpečné konstrukce jak celku, tak jednotlivých konstrukčních prvků popř. použitých technologií. Vše je podřízeno pro přežití možných provozních stavů s následným úspěšným trvalým provozováním. Studené starty a chod na páře, to jsou běžné návrhové stavy pro konstrukci oběhových popř. napájecích čerpadel.

Nová generace kondenzátních čerpadel řad MHH, MVH je nabízena a vyráběna pro energetické a teplárenské bloky s možností přizpůsobit se požadavků vyplývajících z konkrétních projekčních uspořádání. Jedním z rozhodujících požadavků kladených na kondenzátní čerpadla je bezpečné čerpání na mezi sytosti. Jsme připraveni v podstatě postavit jakékoliv kondenzátní čerpadlo (nejsme výrazně omezeni parametry), známe způsoby použití mechanických ucpávek i uložení rotorů zachycující extrémní axiální zatížení i způsoby řešení tlakových obálek včetně postupů v souladu s PED-97/23. Je v možnostech DC Pumps, s.r.o. přistoupit k náhradě kteréhokoliv kondenzátního čerpadla, ať už vertikálního popř. horizontálního uspořádání provozovaného na jakékoliv provozní jednotce elektrárenských nebo teplárenských společností na území bývalé federace.

Inženýrské možnosti jsou umocněny přístupem k produktům skupiny Flowserve a to zejména k napájecím čerpadlům vysokých výkonů, kdy pro konkrétní aplikace jsme na základě podrobné společné analýzy s aplikačními techniky Flowserve připraveni přestavět popř. dostavět vybrané čerpadlo do podoby požadovaného soustrojí.

Tímto se nám otevřel – otevírá dosud uzavřený svět napájecích čerpadel. Jsme připraveni dostavět jakékoliv ve výrobních závodech Flowserve vyrobené a na parametry upravené čerpadlo, včetně olejového hospodářství kluzných ložisek, okruhů chlazení mechanických ucpávek a žádaných diagnostických okruhů, vyřešit problémy tepelné a akustické kontaminace metodami tepelných izolací a akustických krytů.