Cerpadlo_20090903_0031 DSC_0287e DSC_0444 DSC_2506t DSC_2824e IMAG0356 p1080630f p1080640f p1170315f


O společnosti

DC Pumps s.r.o. je firma zaměřená na problematiku čerpadel a s ní související transport kapalin. Servisem, modernizací, výrobou a najížděním čerpadel, včetně souvisejících potrubních systémů a armatur.

Historie

Společnost vznikla v roce 2010 spojením konstrukčních a technologických zkušeností techniků v oblasti odstředivých čerpadel (historicky spojených do roku 1991 se SIGMA k.p., následně pak po rozpadu koncernu s MSA a.s. Dolní Benešov-oddělení konstrukce čerpadel) na jedné straně a dovedností v oblasti oprav, servisu, stavby investičních celků, poradenství a výroby fy SARMAT na straně druhé. (Je poněkud méně známým faktem, že MSA a.s. Dolní Benešov byla rovněž producentem čerpadel. Historie výroby čerpadel počala delimitací v rámci koncernu SIGMA. Po rozpadu koncernu SIGMA a návratu firmy k původnímu názvu MSA začátkem 90-tých let započal vlastní vývoj v oblasti odstředivých čerpadel a koncem 90-tých let se MSA a.s. začala prosazovat na trhu z vlastním konstrukčním řešením odstředivých čerpadel.)

Vývoj nových modernějších řad se soustředil na článková čerpadla, jednostupňová spirální čerpadla s axiálním vstupem a dvouvtoková čerpadla.

Konstrukční provedení těchto čerpadel bylo směřováno pro využití v oblastech : čerpání kondenzátu a horké vody pro horizontální a vertikální projekční uspořádání čerpání oběhových a napájecích vod doprava ropy a ropných produktů

Současnost

Společnost se zabývá nejen vývojem nových vlastních hydrodynamických odstředivých čerpadel pro oblast vodárenství, energetika, teplárenství, doprava ropy a ropných produktů, ale zároveň spolupracuje s firmou SARMAT, pro kterou zpracovává výrobně-technickou dokumentaci pro kompletaci čerpacích soustrojí, která jsou osazována čerpadly firmy FLOWSERVE.

Aktivity společnosti jsou zaměřeny na tyto produkty: